شرکت مهندسی هوشمند حسگر

شرکت مهندسی هوشمند حسگر


تجهیز معادن به سیستم توزین شرط لازم توسعه صنعت
پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷
0 نظر
1089 بازدید

تجهیز معادن به سیستم توزین شرط لازم توسعه صنعت

مشخص  است در فضای موجود اقتصادی کشور و کاهش تقاضا در بازار ، تنها راه برون‌رفت صنعت سنگ از رکود و در پی آن توسعه این صنعت، از کانال حضور در بازارهای جهانی می‌گذرد. اما سوال اساسی در این میان این موضوع است که اصولا دلیل عدم حضور ایران در بازارهای جهانی باوجود غنا و تنوع بالای ذخایر سنگی و جود تجهیزات معادن  چیست؟ عموم فعالان حوزه سنگ در رابطه با وضعیت نامناسب این صنعت به لحاظ برخورداری از تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته همچون باسکول لودر، باسکول نوارنقاله، توزین لیفتراک ، توزین جرثقیل سنگبری و... در حجم وسیع اتفاق نظر دارند.

اگرچه برخی تولیدکنندگان دارای خط تولیدی با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز از قبیل سیستم های توزین هستند اما توسعه یک صنعت به مفهوم توزیع کلی این فاکتور به‌صورتی متقارن بین تمامی‌اجزای سیستم است.

تجهیز تکنولوژیک معادن و کارخانجات شرط لازم برای توسعه صادرات میباشد اما این شرط لزوما برای حضور در بازارهای جهانی کافی نیست.

اصولا صادرات مقوله‌ای است که دانش و فرهنگ خاص خود را می‌طلبد؛ فعالان حوزه سنگ باید در سایه حمایت دولت اقدام به تبلیغ و شناساندن و ارائه محصولات خود به بازارهای جهانی کرده و در تمامی‌مراحل تا انعقاد قراردادهای بین‌المللی به اصول حرفه‌ای در سطح بین‌المللی پایبند باشند.

حمایت دولت از صادرکنندگان در قالب وضع قوانین به منظور تسهیل امور صادراتی آن‌ها و شناسایی بازارهای هدف بالقوه از طریق نهادهایی چون وزارت‌خانه، اتاق‌ بازرگانی و سفارت‌خانه‌ها را امری مهم و تاثیرگذار در توسعه صادرات صنعت سنگ کشور می‌داند.

علاوه بر بهبود وضعیت صادرات  صنعت سنگ یکی از راه‌کارها اصلی در توسعه صادرات محصولات سنگی  تسریع در عملکرد صنعت، توزین ماشین آلات صنعتی معادن می باشد:

صرف تولید محصولات و به‌کارگیری تکنولوژی در تولید آن‌ها، یکی از شرط های لازم  برای توسعه صادرات است.

با توجه به رشد تکنولوژی در صنعت، به منظور کاهش تلفات، جلوگیری از هدر رفت مواد، افزایش سرعت و بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی براساس فرمولاسیون دقیق، سیستم های توزین دیجیتال جایگزین سیستم های توزین مکانیکی و دیگر سیستم های اندازه گیری حجمی و زمانی شده اند

 

تجهیز ماشین آلات به سیستم توزین
باسکول لودر
توزین
باسکول
strain gauge
استرین گیج
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 

سایر لینکها

شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

اخبار و دانستنیهای صنعت ایران

اخبار و دانستنیهای صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران

گروه صنعتی ماشین توزین

گروه صنعتی ماشین توزین

برچسب ها

اندازه گيري تنش وکرنش
تحلیل تجربی تنش
مانیتورینگ سازه رفتارنگاری سازه
پايش سلامت سازه
پایش استحکام سازه
 لودسل
ساخت لودسل